Logo

Rıdvan Dilmen: “Beşiktaş yarışta ben de varım” dedi

29 Ekim 2017, 18:13

Sabah gazetesi Spor Yazarı Rıdvan Dilmen, Beşiktaş’ın deplasmanda Alanyaspor’u mağlup ederek yarışın içinde olduğunu gösterdiğini ifade etti. Süper Lig’in 10. haftasında Siyah-beyazlı takım, Alanyaspor’u 2-1 mağlup etti.

Rıdvan Dilmen’in Alanyapor-Beşiktaş maçı yorum

Rıdvan Dilmen, Sabah gazetesindeki köşesinde dünkü karşılaşma ile ilgili olarak özetle şunları yazdı: “Beşiktaş’ta hafta içindeki olaylarla gündem bir anda saha dışına çıktı. 4 haftadır kazanamayan takım bu maçı kazanmalı ki zirve yarışından kopmasın. Maç kaybedilse takımın gardı iyice düşecekti. Takım içinde Babel ve Quaresma oldukça arzulu oynadılar.  İkisi de çok istekliydi. Ortalar geldi, şut attılar. Takımı maçın içinde tutan, forse eden bu ikiliydi.
Tam köprüdeydi Beşiktaş, kazandı ve “Ben de varım” dedi. Haftaya yine deplasmana gideceksin çünkü… Kendisi için çok moral verici bir an oldu. Beşiktaş kopuk oynuyor artık ligde. Sanki 6+4 gibi. Ön dörtlü geriyle kopuk… Avrupa kupalarında ise daha farklı, korkunç bir mücadele gösterip kompakt oynuyorlar. Geçen yıl ligde de böyle oynuyorlardı. Önde baskılı, 40-45 metrede oynayan bir takımdı. 4 tane dönüşü olmayan, ayaklarına bekleyen, hünerli oyuncular: Babel,  Talisca, Quaresma, Cenk. Sadece dönen topları aldığı son yarım saatlik dönemde tekrar kendilerini buldular ve o performans golü getirdi. Siyah-beyazlı takım, fizik olarak geçtiğimiz sezondan uzakta görünüyor.”

Alakalı konularBeşiktaşRıdvan Dilmen

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir