Ahmet Çakar, Gomiş kırmızı kart görmeliydi
Beşiktaş ile Galatasaray arasındaki derbi maçta Gomis’in Tolgay Arslan’a yaptığı faul uzun süre tartışma konusu oldu. Bir pozisyonda Galatasar
Bu haberi paylaş

Beşiktaş ile Galatasaray arasındaki derbi maçta Gomis’in Tolgay Arslan’a yaptığı faul uzun süre tartışma konusu oldu. Bir pozisyonda Galatasaray’ın golcüsü, Tolgay ile girdiği hava topu mücadelesinde geç kalıp kontrolsüz bir şekilde rakibine dokundu. Beşiktaşlı oyuncu uzun süre yerde kaldı. Gomis de bu pozisyonun ardından Tolgay’ın başında bekledikten sonra ondan özür diledi. Bu pozisyondan birkaç dakika sonrasında maçın hakemi Fırat Aydınus, Pepe’nin ilk müdahalesine sarı kart verdi. Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ise birkaç dakika öncesinde Tolgay’a yapılan faule kart bile vermeyen maçın hakemine büyük tepki gösterdi.

Tolgay Arslan’a yapılan faul kırmızı kart mıydı ?

10 Numara Muhabbet kanalında pozisyonu yorumlayan spor yorumcusu Ahmet Çakar, Gomis’in kırmızı kart görmesi gerektiğini söyledi. Çakar, Fırat Aydınus’un kartını başvurmadığı faul için, “Gomis’in Tolgay’a yaptığı hareket asla bir çarpışma değil. Gomis kırmızı kart görmeliydi” ifadelerini kullandı.

Diğer Fubol Haberleri