Benfica'dan Beşiktaş'a öneri: ''Ver Talisca'yı, Al Rafa Silva'yı''
Talisca'yı iyi bir rakama satmayı düşünen ancak sözleşme gereği pay hakkı bulunan Beşiktaş'ı devre dışı bırakmak isteyen Benfica, 'Talisca'nın yerine Rafa Silva'yı size iki yıllığına bedelsiz kiralayalım, sizde parlasın.
Bu haberi paylaş
Cenk Tosun'u Everton'a göndermeye hazırlanan Beşiktaş'ta diğer bir yanlamasına da Anderson Talisca ile ilgili göze çarpan gelişmeler yaşanıyor... Geçtiğimiz sezon Brezilyalı oyuncuyu Portekizli kulüpten 2 sezon için kiralayan Kartal, bu zaman içinde Talisca'nın da mükemmel performans göstermesi ile manâlı bir transfere imza attığını ispatlamıştı...

Portekizli kulüp, anlaşma gereği Beşiktaş forması giydiği vakit içinde başka takıma satması halinde pay hakkı bulunan Kartal'a 24 yaşındaki genç oyuncusu Rafa Silva'yı önerdi...ORMAN GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURMAK İÇİN ZAMAN İSTEDİ

Aynı Talisca'da olduğu gibi Silva'yı da Beşiktaş'a gönderip yükselişe geçmesini isteyen Benfica yetkilileri, başkan Orman'a "Talisca'yı Çin'den ve İngiltere'den isteyen kulüpler var. acilen satarsak size pay yerine Rafa Silva'yı iki yıllığına bedelsiz kiralayalım.

İki yıl daha sonra da Rafa Silva'yı başka takıma sattığımızda size iyi bir pay verelim. Fazla kabiliyetli bir oyuncu... Ve sizin hocanız da yetenekli oyuncuları parlatmakta ressam" dediler.

Bu önerge aleyhinde hayran eden ve göz önünde bulundurmak isteyen Orman ise durumu idareci arkadaşları ile görüşüp son kararını verecek.PİYASA DEĞERİ 15 MİLYON EURO!

Beşiktaş'a teklif edilen Rafa Silva, Benfica'da artı forma şansı bulamıyor... 24 yaşındaki yıldız adayı, her iki kanatta oynayabiliyor oysa hakiki bölgesi forvet arkası...

Teknik kapasitesi üstteki seviyede olan Silva, kolay adam geçebiliyor. Bu sezon ligde 5 maça meydana çıkan Portekizli futbolcu, kupada 2 ve Şampiyonlar Ligi'nde ise 1 maça çıktı.

2016 yılında 16 milyon Euro gibi bir rakama Braga'dan aktarma edilen Rafa Silva'nın şu anki piyasa değeri 15 milyon Euro civarında. Benfica ile bu sezon 5 maça çıkan Rafa Silva, 1 asist yaptı ve maç başına g pas isabeti ile oynadı. Portekiz Milli Takımı formasını 10 defa giyen Rafa Silva, kariyerinde ise 167 maça çıktı ve 29 gol kaydetti.

Diğer Fubol Haberleri