Beşiktaş’tan MHK’ya Galatasaray öfkesi
Süper Lig’de hafta sonu Beşiktaş ile Galatasaray arasında oynanacak derbi öncesinde Siyah-beyazlılardan Merkez Hakem Kurulu’na tepki geldi.
Bu haberi paylaş

Süper Lig’de hafta sonu Beşiktaş ile Galatasaray arasında oynanacak derbi öncesinde Siyah-beyazlılardan Merkez Hakem Kurulu’na tepki geldi. Galatasaray ile Alanyaspor arasında oynanan karşılaşmada maçın hakemi Hüseyin Göçek’in Sarı-kırmızılı takımdan bazı oyuncuları gerekli kartları göstermediği ifade edildi.

Kırmızı kart beklenirken sarı kart bile çıkmadı

Siyah-beyazlı camia, dün akşam oynanan karşılaşmada Galatasaray’dan iki oyuncunun kırmızı kart görmesi gerektiğini düşünüyor. Bir pozisyonda Ndiaye’nin rakibine çift girmesine rağmen sarı kart verilmedi. Bu pozisyonda maçın hakemi kartına başvursa Ndiaye derbide görev yapamayacaktı.

Beşiktaş’ın isyan ettiği pozisyonlar

Dünkü Galatasaray ile Alanyaspor arasındaki maçta kart beklenen pozisyonlar: 4. dakikada Latovlevici’nin Maniatis’e yaptığı hareketin kırımız kart bekletisi vardı ancak bu pozisyona kart bile çıkmadı. 61. dakikada Serdar Aziz’in Gassamo’ya yaptığı hareket penaltı ve kırmızı kart gerektiriyordu. Ndiaye’nin rakibine çift girmesine kart bile çıkmadı. Maçın hakemi bu pozisyonları verse 3 futbolcu derbi maçta cezalı durama düşecekti.

Mustafa Çulcu en azından iki kırmızı kart olmalıydı

Merkez Hakem Kurulu eski Başkanı Mustafa Çulcu da katıldığı bir televizyon programında Galatasaraylı Latovlevici ve Serdar Aziz’in kırmızı kart görmesi gerektiğini söyledi.

Diğer Fubol Haberleri