Beşiktaş taraftarına üçlü çektiren Vincent Aboubakar: Dayanamadım
Şampiyonlar Ligi’nde Beşiktaş ile Porto arasındaki maçın ardından Siyah-beyazlı tribünlere üçlü çektiren Vincent Aboubakar, o anda yaşadıkları...
Bu haberi paylaş

Şampiyonlar Ligi’nde Beşiktaş ile Porto arasındaki maçın ardından Siyah-beyazlı tribünlere üçlü çektiren Vincent Aboubakar, o anda yaşadıklarını anlattı. Salı gecesi Vodafone Park’ta oynanan maçın ardından Porto’da forma giyen Kamerunlu golcü, geçen yıl kiralık oynadığı Beşiktaş taraftarlarına üçlü çektirdi.

İlk maçta Beşiktaş soyunma odasına gelmesi olay olmuştu

Geçen yıl Beşiktaş’ta kiralık olarak forma giydikten sonra kulübüne geri dönen golcü futbolcu, Porto’da oynanan karşılaşmada cezası nedeniyle forma giyememiş ve maçtan sonra Beşiktaş soyunma odasındaki görüntüleri ile Portekiz’de büyük eleştiriler almıştı. İstanbul’daki karşılaşmada 90 dakika oynayan Aboubakar, Beşiktaşlı taraftarların Şampiyonlar Ligi’nde bir üst tura yükselmesinin sevincine ortak oldu.

Vincent Aboubakar: Taraftarın sevgisine kayıtsız kalamazdım

Sabah gazetesine özel açıklamalarda bulunan golcü oyuncu, Vodafone Park’ta yaşananlarla ilgili olarak, şunları kaydetti: “Beşiktaş’ı ve bu stadı çok özledim. Beşiktaş bana büyük güç ve enerji kattı. Maç sonu dayanamadım. Kulübümde eleştirileceğimi biliyordum ama Porto forması giysem de tribünlerin sevgisine karşı kayıtsız kalamazdım. Bu nedenle üçlü çektirdim. Hayatımın en güzel günlerini burada yaşadım. Şartlar bizi ayırdı ama bir gün mutlaka döneceğim”

Sergio Conceiçao Abouakar’ın üçlü çektirmesine ne dedi ?

Öte yandan Porto’daki maçtan sonra golcü futbolcunun Beşiktaş soyunma odasındaki görüntülerini eleştiren Porto Teknik Direktörü Sergio Conceiçao, Vodafone Park’ta Aboubakar’ın üçlü çektirmesiyle ilgili sorulan soruya şu cevabı verdi: “Beşiktaş taraftarlarıyla tezahürata eşlik mi etti? Benim haberim yok. Beşiktaş, Aboubakar ile ilgileniyor mu. Başkana teklif sunabilirsiniz. Futbolda oyuncular farklı takımlarda oynarlar. Oyuncular oynadıkları bir önceki takımı unutamayabilirler. Taraftarlar sevgi gösterilerinde bulunur, nitekim öyle oldu. Quaresma da oyundan çıkarken Porto taraftarları tarafından alkışlandı. Quaresma da onları selamladı. Aboubakar’ın Beşiktaş taraftarları tarafından sevilmesi, çağrılması ve sevgi gösterisine maruz kalması normal. Bunu iyi niyetli olarak görmek lazım.”

Diğer Fubol Haberleri