Beşiktaş Yönetimi’nden futbolculara müthiş prim
Beşiktaş’ta Şampiyonlar Ligi’nde gruptan çıkılmasının ardından pazartesi günü yönetim kurulu, futbolculara dağıtılacak prim konusunu gör
Bu haberi paylaş

Beşiktaş’ta Şampiyonlar Ligi’nde gruptan çıkılmasının ardından pazartesi günü yönetim kurulu, futbolculara dağıtılacak prim konusunu görüşecek. Siyah-beyazlı takım, 5. maçlar sonunda Şampiyonlar Ligi’nde gruptan çıkmayı garantiledi.

5 maçta 11 puan

Devler Ligi’ne muhteşem bir başlangıç yapan Siyah-beyazlı takım, oynadığı 5 maçta 3 galibiyet, 2 beraberlik alarak 11 puanla gruptan çıkmayı garantiledi. Kara Kartal, Leipzig ile deplasmanda oynayacağı maçla grup maçlarını tamamlayacak.

Beşiktaş’ın kasası doldu

Şampiyonlar Ligi’nde Türkiye’yi temsil eden Beşiktaş, bu dev organizasyona giriş parası olarak 12 milyon 700 bin, havuz payından ise 22 milyon Euro almıştı. Grupta şu ana kadar 3 galibiyet ve 2 beraberliği olan siyah-beyazlılar, bu performansıyla 5.5 milyon Euro’nun sahibi oldu. Porto maçıyla 2. turu garantileyen Beşiktaş, 6 milyon Euro daha kazandı. Böylece siyah-beyazlıların bu sezonki Devler Ligi geliri 46 milyon 200 bin Euro’ya yükseldi.

Futbolculara ne kadar prim dağıtalacak ?

Siyah-beyazlı yönetimin futbolculara ne kadar prim verileceği konusunda pazartesi günü bir toplantı yaptıktan sonra bu kararı açıklaması bekleniyor. Kulislerde konuşulanlara göre yönetim tarih yazan ekibe kişi başı 50 bin Euro (230 bin TL) prim dağıtılmasına karar verdi. Bu rakam sürekli oynayanlar ile zaman zaman kadroya girenler arasında farklılıklar göstereceği belirtildi.

Diğer Fubol Haberleri