Beşiktaş'ta dev değişim!
Siyah-beyazlılar, yüksek maliyetli golcüleri Alvaro Negredo ve Vagner Love ile sezonun bitiminde yollarını ayırmayı planlıyor. Bu oyuncuların yerine daha önce el sıkışılan Burak Yılmaz ve Demba Ba ile yeni sözleşme yapılacak, ayrıca genç bir isim de getirilecek.
Bu haberi paylaş
Yeni sezon transfer çalışmalarına hızlı bir start veren Beşiktaş ilk olarak Dusko Tosic'i Çin ekibi Guangzhou R&F takımına satmıştı. Sözleşme imzalamak için Çin'de bulunan Tosic, imzayı attıktan sonra siyah beyazlılar KAP'a resmi açıklamayı yapacak ve kasaya 4.5 milyon euro girecek. Öte yandan bu sezon santraforların performanslarından memnun olmayan ve 2 yeni santrfor takviyesi yapacak olan transfer komitesi ilk etapta Alvaro Negredo ve Vagner Love'un satılması için uğraşacak. Çünkü mevcut kadrodaki 4 santrforun aldığı yıllık ücret yeni bir maliyeti neredeyse imkansız kılıyor.

GÖNDERMEDEN OLMAZ
Senelik 4 milyon 350 bin euro alan Alvaro Negredo, 1.7 milyon euro alan Mustafa Pektemek,1.8 milyon euro alan Vagner Love ve 1.6 milyon euro alan Cyle Larin'in sadece yıllık ücret toplamı 9 milyon 450 bin euro ediyor. Bu rakam, maç başı ücretler ile birlikte 10 milyon euro yani 52 milyon TL'ye ulaşıyor. Kadroya iki santrfor dahil edilmesi maliyeti 15-16 milyon euro'ya yükselteceği için Alvaro Negredo ve Vagner Love'un mutlaka satılması transfer komitesinin olmazsa olmaz şartlarından biri. Hatta gelecek sezonun kadrosunda düşünülmeyen Mustafa Pektemek'ten de, uygun bir satışla para kazanılması gündemde.

GENÇ BİR TAKVİYE ŞART
Oyuncu satışlarının ardından iki yeni santrforu kadroya katacak olan komitenin ilk anlaştığı isimler Trabzonspor'da oynayan Burak Yılmaz ve Göztepe ile sözleşmesi sonra erecek olan Demba Ba... Bu iki oyuncudan Demba Ba, imzayı atmaya en yakın oyuncu. Bonservisi elinde olacağı için Senegalli golcü ile imza atma konusunda bir sıkıntı yaşanmayacak. Burak Yılmaz konusu ise kadrodaki oyuncuların satış süreci ile aynı paralelde işleyecek. Diğer yandan iki isme ek olarak Avrupa ve Güney Amerika'daki temaslarını da devam ettiren yöneticilerin para kazandıracak önemli ve genç bir ismin peşinde olduğu öğrenildi.
Diğer Fubol Haberleri