CANLI I Şenol Güneş'ten yabancı kuralı açıklaması!
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Nevzat Demir Tesisleri'nde basın toplantısı düzenliyor
Bu haberi paylaş
Şenol Güneş'in açıklamalarından satır başları;

"Kimseyi suçlamadım ama zaman zaman fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum. Ne korkuturum, ne kandırırım, ne de yalan söylerim. Felsefem bu ama bunu yaparken fikirlerimi söylediğimde çarpıtılarak farklı yerlere getirildiğini biliyorum."

"Yabancı sınırı konusuyla alakalı çok spekülasyon oldu. UEFA toplantısında siz yoktunuz tabii. Yönetimlerle gezen basındaki arkadaşlar, keşke o toplantıya da gelseydi. Hadi beni adam yerine koymadınız, Mourinho'yu, Arsene'i, hepsini görür konuşurdunuz."

"Konuştuklarım o kadar çok çarpıtılıyor ki... Yabancı konusu hiç yoktu ki orada gündemde. Herhalde tartışılacaktı ki benim üzerimden tartışılmayı uygun buldular. Hiç alakam olmadığı konunun benim üzerimden tartışılması, bana değer verildiğini gösteriliyor."

"Kriterler koyulmuştu hatırlarsınız. Bana hiç sorulmadı o ayrı. O günleri unutmuyorum. Yaşlandım ama hafızam yerinde. 14 neyin sayısı, birinin doğum tarihi mi dedim."

"Dünya Kupası'nda 3. olduğumuzda Türkiye'de yılın antrenörü olmadığımda bana verilen değeri anlamıştım!"

"Yabancı ile ilgili Fatih Hoca da açıklama yaptı, bir karar alındı. Ben hala sayının azalmasını söylüyorum. Kararı ben vermiyorum, düşüncemi söylerim. Az yabancı olana para verilecekti, uygulandı mı? Kulüpler ne dedi?"

"Yabancı ile ilgili söylediklerimin eleştirilmesinden rahatsız değilim. Herkesin fikri alınmalı. Bir karar verilecek ve uyulacak. Tartışmaya girmedim, sadece sayının fazla olduğunu söyledim. Yerli üretilmesin mi dedim? Socrates'i evinden almaya geldiklerinde eşi, 'Kocamı haksız yere götürüyorsunuz' demiş. Socrates de 'Ya haklı yere götürselerdi?' demiş."

"4 maçta 7 puan aldık. Hatalarımıza rağmen 4 maçı da kazanabilirdik. Bu bir başarısızlık ve bu başarısızlıkta sorumluluk bana ait. Ne yapacağız? Çalışacağız. Temel sorunu yabancı değil. Asıl sorun kalite. Organizasyon, profesyonellik ve felsefe sorunumuz var."

"Dün Oğuzhan nerede oynadı? Ortada oynadı, arkasında Okay ile Mehmet vardı. Sonra Mehmet kaldı. İyi futbolcu her yerde oynar. Burak'ı sağa aldım rahatsızdı ama şimdi her yerde oynuyor. Bu arada Burak'la ilgimiz yok belirteyim."

"Kaliteli yabancılar ve üretime ihtiyaç var. Çok sayıda yabancı olduğunda yaşanan ekonomik zorlukları siz de biliyorsunuz. 'Sen de yabancılarla oynuyorsun' diyorlar bana. Oynamayayım o zaman tamam."

"Yabancı sayısı fazla olanların en az 6-7 milyon TL, az olanlara da bir teşvik parası verilecek diye konuşulmuştu. Sonra bu uygulandı mı? Asla uygulanmadı?"

"Kulüpler Birliği'nde karar veren insanlar şimdi tatil yapıyor. Türk futbolunun asıl sorunu yabancı kontenjanı değil bir futbol felsefesi olmaması."

"Eski köye yeni adet getirmek zorundayız çünkü futbol büyüdü, bir iş kolu oldu. Ben bundan heyecan duyuyorum. Kulüp yapılarını yeniden gözden geçirmek gerek."

"Tüm görev tanımları yeniden yapılmalıdır. Teknik direktör takımı yönetir ama kulüp yönetmek bizim işimiz değil. Asla böyle bir şey yapmadım, yapmam da. Bana başkanlık teklifi çok geldi ama benim anladığım iş teknik direktörlük."

"Oyuncu üretelim, sonra dünyaya verelim. Ozan'a söylemiştim 'Gideceksen Avrupa'ya git' diye... O zaman ayrılma durumu yoktu, son anda Fenerbahçe'ye gitti. Fenerbahçe'yi suçlamıyorum, sakın ha. Ben oyuncudan bahsediyorum. Ne Tarık, ne Ozan işi bu iş..."

"Ben karma metottan yanayım. Yerlisi, yabancısıyla... Üretimi yapmalıyız, kriterler konulmuş şekilde yabancı oyuncu da getirebiliriz. Çin'de yapılıyor mesela. 3 tane yabancı oyuncu getiriliyor, büyük yatırımlar yapılıyor ama halen deneniyor, değiştiriliyor."

"Ekonomik alanda mesafe almamız lazım. Yeterince üretmiyoruz. Yeni fikirlere karşı çıkanlar elbet olacaktır ama alışkanlıklarımızdan da kurtulmak zorundayız."

"Şimdi kulüp ismi vereceğim, olmayacak. Yabancı getiriliyor, günlük kurdan para veriliyor. Ancak Türk oyuncuya 'Senin sözleşmeyi TL'ye çevireceğiz' deniyor." ASpor CANLI YAYIN
Diğer Fubol Haberleri