Cenk Tosun'dan Everton ve transfer açıklaması
Everton ile her konuda anlaşan Cenk Tosun, yönetime yolladığı mesajda futbol hayatına Premier Lig'de devam etmek istediğini belirtti.
Bu haberi paylaş
Everton ile hemen hemen her konuda anlaşan ve Beşiktaş Yönetimi'nin son kararını beklemeye başlayan Cenk Tosun'un, yönetime haber göndererek Premier Lig'de oynamayı çok arzuladığını ilettiği öğrenildi.

Tatilini Londra geçiren siyah - beyazlı golcünün yönetimle görüşerek, "Böyle bir öneri bir daha ne zaman kazanç bilemiyorum. Benim transferde tek bir kıstasım vardı. O da sırası gelmişken kulübüme de para kazandırmak. Şükürler olsun oysa tarihin en iyi tekliflerinden biri geldi. Ayrıca kariyerimde yeni bir sayfa açılmak hem de kulübüme böylesine yüklü bir bonservis bedeli kazandırmak istiyorum. O yüzden ben Beşiktaşlı Cenk Tosun olarak sizden müsade istiyorum" dediği belirlendi.

SON PAZARLIK

Beşiktaş Yönetimi'nin ise Cenk'in bu isteği karşısında, "Senin bu kulübe gelirken yaptığın fedak,rlıkları kim unutabilir. Başka kulüpler sana daha artı ücretler vermesine karşın sen Beşiktaş duruşunu gösterdin. Sen bu camiaya çok şey vermişken mutlaka karşılığını bulacaksın. Sana daha iyi teklifler geleceğini bildiğimiz için, yaz aktarma döneminde gidişine onay vermedik. Şu an çok daha iyi bir öneri geldi. Belki de kalsan, bundan daha iyisi de gelebilir fakat senin için gereken neyse devre arasında yapılacak" ifadelerini kullanarak üstü kapalı olarak gidişine onaylama verdi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, iki kulüp arasındaki ödeme takviminin, iki taraflı bir noktaya gelmesi halinde, Cenk Tosun ile vedalaşacak.


Diğer Fubol Haberleri