Cenk Tosun’un satılıp satılmayacağı rakibe göre belli olacak
Beşiktaş’ta 2017-2018 sezonuna muhteşem başlangıç yapan Cenk Tosun’un devre arasında satılıp satılmayacağı Şampiyonlar Ligi’nde çıkacak...
Bu haberi paylaş

Beşiktaş’ta 2017-2018 sezonuna muhteşem başlangıç yapan Cenk Tosun’un devre arasında satılıp satılmayacağı Şampiyonlar Ligi’nde çıkacak takıma göre belli olacak. Golcü oyuncu için bir çok takımdan teklif geldiği iddia edilse de şu ana kadar resmi olarak kulübe ulaşan bir teklif bulunmuyor.

Bir üst turda çıkacak takımın ismi çok önemli

Fanatik gazetesinin haberine göre Siyah-beyazlı yönetim, golcü futbolcunun durumunu 11 Aralık Pazartesi günü çekilecek Şampiyonlar Ligi Son 16 Turu’ndaki rakibine göre değerlendirmeye alacak. Güçlü bir rakibin çıkması halinde ise Cenk Tosun’un gitmesine izin verilmeyecek. Eğer Siyah-beyazlı takımın dişine göre bir rakip çıkarsa ve iyi de bir teklif gelirse golcü oyuncu devre arasında takımdan ayrılabilecek.

Şenol Güneş kesinlikle gitmesini istemiyor

Öte yandan Teknik Direktör Şenol Güneş daha önce yönetimle yaptığı görüşmede mecbur kalınmadıkça Cenk’in takımdan ayrılmasını kesinlikle istemiyor. Tecrübeli hocanın devre arasında iyi bir golcü bulmanın zor olduğunu her ortamda dile getiriyor.

Cenk Tosun’a teklif var mı ? Fikret Orman açıkladı

Öte yandan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, geçtiğimiz günlerde ismi birçok takımla anılan Cenk Tosun’a resmi teklifin kendilerine ulaşmadığını belirterek, şunları dile getirmişti. “Açıkçası devre arasında Cenk’i gönderme düşüncemiz yok. Ben hafta içinde İngiltere’ye bazı görüşmeler yapmak için gittim. Bunu başka yere çekenler var. Ben bir yere oyuncu satmak için gitmem. Her gün gazetelerde haberler çıkıyor. Cenk Tosun’u birçok takım istiyor diye. Bana gelen yazılı bir teklif yok. Teklifler konusunda rahatsız olmuyorum hoşuma gidiyor. Cenk Tosun’a da güven veriyor” dedi.

Bu arada Cenk için Juventus ve Newcastle United Kulüpleri’nin menajerler vasıtasıyla kulübe sözlü teklileri olduğu bildirildi.

Diğer Fubol Haberleri