Federasyon önce ne kararlar aldı?
ZiraatTürkiye Kupası Yarı Final rövanşında oynanan Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinde yaşanan olaylar nedeniyle tatil edildi. TFF, karşılaşma ile ilgili kararını bugün yapacağı toplantı sonrasında açıklayacak.
Bu haberi paylaş
Daha önce buna benzer yaşanan olaylarda maçların tatil edilme kararları sonrasında genellikle hükmen galibiyet kararları verildi. İşte TFF'nin bundan önce verdiği kararlardan bazıları:

1- 2001-2002 sezonunda Trabzonspor- Beşiktaş maçında saha ve seyirci olayları nedeniyle maç tatil edildi, Beşiktaş hükmen galip sayıldı.
2- 2009-2010 sezonunda saha olayları nedeniyle tatil edilen Diyarbakırspor- Bursaspor maçında Bursaspor hükmen galip sayıldı.
3- 2010-11 sezonunda Gaziantepspor ile Bursaspor arasında oynanan maçtan sonra saha olayları nedeniyle iptal edilen karşılaşmada Bursaspor hükmen galip sayıldı.
4- 2013-2014 sezonunda saha olayları nedeniyle yarıda kalan Trabzonspor-Fenerbahçe maçında Fenerbahçe hükmen galip sayıldı.
5- 2013-2014 sezonunda Beşiktaş ile Galatasaray arasında oynanan mücadelede Melo'nun tahrikleri sonucunda çıkan olaylar nedeniyle derbi tatil edildi. Galatasaray hükmen galip sayıldı.
6- 2015-2016 sezonunda saha ve seyirci olayları nedeniyle iptal edilen Trabzonspor-Fenerbahçe karşılaşmasında Fenerbahçe hükmen galip sayıldı.

ARSİN-MARDİN MAÇI FARKLI
F.Bahçe'nin örnek gösterdiği Arsinspor ile Mardinspor BAL maçına karşılık Beşiktaş'tan da karşı hamle geldi. Karşılaşmanın tarafsız sahada oynandığı hatırlatıldı. Ayrıca; Arsin kalecisinin rakip oyuncularla tartışmaya girdiği, rakip futbolcuların Arsin kalecisini yaraladıkları, maçın tatil edilmediği, olaysız içeri girildiği ve güvenlikle ilgili zaafiyet yaşandığı hakem raporu hatırlatıldı. TFF'nin tek penaltı atışının yaptırdığı Arsinspor'un kazandığı hatırlatıldı.

SULU DERBİ VE SABRİ
F.Bahçe'nin "Biz sulu derbiyi bile bitirdik, orada bir tek stadı kafamıza atmadıkları kalmıştı" savunması üzerine Beşiktaş, o maçta G.Saray formasını giyen Sabri Sarıoğlu'nun, "Hakem maçı tatil etmek istiyordu. Fenerbahçeliler sürekli devam etmek istedi. Her şeyi yaptılar" ifadelerini gündeme getirdi. Sulu derbinin hakemi Bülent Demirlek de, "Ben tatil etmek istedikçe F.Bahçeliler, oynayalım dediler" ifadelerini kullanmıştı.
Diğer Fubol Haberleri