Fikret Orman: Avrupa’da kupa istiyorum
NTV Spor’un canlı yayınına katılan Başkan Fikret Orman, Şampiyonlar Ligi’nde gruptan çıkılması, muhtemel rakipler başta olmak üzere birçok konu...
Bu haberi paylaş

NTV Spor’un canlı yayınına katılan Başkan Fikret Orman, Şampiyonlar Ligi’nde gruptan çıkılması, muhtemel rakipler başta olmak üzere birçok konuda açıklamalarda bulundu.

Şampiyonlar Ligi’nde gruptan çıktıkları için çok mutlu olduklarını ifade eden Orman, “Çok aşırı mutluyum ama bunun sebebi taraftarımızı mutlu etmemizdir. Bütün ülkemizi mutlu ettiği için kulübümüz mutluyum. Netice itibariyle bir geup geçtik. Beşiktaş’ın tarihi hep ilklerin tarihidir. Onun için mutluyum ama çok abartılacak bir durum olarak görmüyorum” dedi.

Başkan Orman, “Hem takımımız hem oyuncularımız üstüne koyarak gidiyorlar. Cenk eski Cenk değil, Pepe üstüne koydu. Bizden gidenlerde başka yerde oynayamıyorlar. Bizde alengirli bir düzen yok her şey çok netttir. Kuvvetler ayrılığı bellidir. Bu da bir günde olmadı tuğla tuğla ördük. Allah bize güç kuvvet versin inşallah daha büyük başarılar yaşatma arzusu ve niyeti içindeyiz bu ülkeye. Pepe’yi transfer ederken Real Madrid’in kaptanını transfer ettik diye hava atmak içine tmiyoruz. Hem marka değeri hem de takıma vereceği değer için ediyorum” dedi.

Fikret Orman: Şenol Güneş’i babama benzetiyorum

Şenol Güneş’i babasına benzeten ve memnuniyetsiz olduğunu belirten Orman, ““Hoca, babam gibi, hiç memnun olmaz. Rahmetli babam da öyleydi. Bazen hocama da söylüyorum, biz acaba kardeş miyiz diye. Çünkü babama çok benziyor. Hocamız 25 yaşındaki bir genç gibi çalışma azmine sahip” dedi.

Vincent Aboubakar, askerde bakarsın geri gelir

Porto’da beğendiği ve istediği oyuncular olduğunu açıklayan Başkan Orman, “Porto’daki Brahimi’yi çok beğeniyorum. 2 sene evvel almak istemiştim. Mali şartlar uygun düşmemişti” dedi.  Fikret Orman eski oyuncusu Aboubakar için, “Vincent Aboubakar ailemizin parçası. Şu anda gurbete gittiler; bakarsın geri gelirler. Almak için uğraştık ama olmadı” diye konuştu. Aboubakar’ın sözleşmesine eklenen 50 milyon euro serbest kalma maddesi içinse şunları kaydetti: “Porto 50 milyon euro serbest kalma bedeli koymuş. Tabii hayaller ve hayatlar var. Ben de Cenk’in serbest kalma bedelini 150 milyon euro olarak belirledim! Tabii bu işin şakası”

Bu sezon şampiyon olacağımıza inanıyorum

Süper Lig’de üst üste üçüncü kez şampiyon olmak istediklerini birkez daha vurgulayan Beşiktaş Başkanı, sözlerini şöyle tamamladı: “Ben bu sezon da şampiyon olacağımıza inanıyorum. Beşiktaş bunu alabilecek kuvvette. Dünkü ikinci yarı gibi oynadığımız sürece niye olmasın. Avrupa’da bir kupayı müzemize getirmek istiyoruz”

Diğer Fubol Haberleri