Fikret Orman: Cenk Tosun için resmi teklif yok
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, birçok takımın transfer listesinde olduğu iddia edilen Cenk Tosun’un devre arasında takımdan ayrılıp ayrılmayacağı hakkında konuştu.
Bu haberi paylaş

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, birçok takımın transfer listesinde olduğu iddia edilen Cenk Tosun’un devre arasında takımdan ayrılıp ayrılmayacağı hakkında konuştu. Başkan Orman, A Spor’un canlı yayınında Siyah-beyazlı takımın gündemindeki konular hakkında açıklamalarda bulundu.

Cenk Tosun’a teklif var mı ?

Cenk Tosun’u devre arasında takımdan gönderme gibi bir niyetlerinin olmadığını dile getiren Beşiktaş Başkanı, “Açıkçası devre arasında Cenk’i gönderme düşüncemiz yok. Ben hafta içinde İngiltere’ye bazı görüşmeler yapmak için gittim. Bunu başka yere çekenler var. Ben bir yere oyuncu satmak için gitmem. Her gün gazetelerde haberler çıkıyor. Cenk Tosun’u birçok takım istiyor diye. Bana gelen yazılı bir teklif yok. Teklifler konusunda rahatsız olmuyorum hoşuma gidiyor. Cenk Tosun’a da güven veriyor” dedi.

Bazı maçlarda Anderson Talisca’nın performansından memnun değilim

Öte yandan Siyah-beyazlı takımda kiralık olarak forma giyen Anderson Talisca’nın bonservisinin alınıp alınmayacağı ile ilgili bir soruya ise Başkan Orman, “Talisca bizde kiralık olarak forma giyiyor. Bir sene sonrasında sözleşmesi sona erecek. Ancak yazıldığı gibi çizildiği gibi paralar veremeyiz. Benfica ile oturup konuşacağız. Çözüm bulabilirsek kalacak. Hayalci olmanın anlamı yok. Talisca’nın da bu sezon geçen sezonki performansına göre daha çok rol alması lazım. Bazı maçlarda onun performansından memnun değilim. İnşallah bonservis sorununu çözeriz. Çözemezsek de dünyanın sonu değil”

Başkan Fikret Orman, Manisaspor ile oynanan kupa maçında sahada oldukça iyi performans ortaya koyan Alvaro Negredo ve Jeremain Lens’in bundan sonra takıma daha da fazla katkı yapacağını dile getirdi.

Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final istiyoruz

Şampiyonlar Ligi’nde dengeli bir gruptan birinci çıktıkları için mutlu olduklarını kaydeden Fikret Orman, “Grupta Monaco beklenmedik bir şekilde düşük performans gösterdi. Biz ilk üç maçı kazanınca işimiz kolaylaştı. Şampiyonlar Ligi kupasını getireceğiz diye popüler söylemler kullanmanın anlamı yok. İyi bir kura çekersek çeyrek finali istiyoruz. Sonrası Allah kerim. Şampiyonlar Ligi’nde şu takımı istiyorum da ziyade istemedikleri biliyorum” diye konuştu.

Teknik Direktör Şenol Güneş ile aralarında her hangi bir problemin olmadığına vurgu yapan Başkan Orman, “Bizim hoca ile aramızda hiçbir sorun yok. Öyle haberler falan çıkıyor ama bunlara ben de o da gülüp geçiyoruz. Şenol abi ile aramızdaki sevgi ve güven de sıkıntı olmaz. Bizim ikimizde arkadan iş çevirmeyiz. Herkes kendi gündemi dışına başka şeyle uğraşmaz”

Avrupa’dan kupa istiyorum

Başkan Fikret Orman, 2022’de görevi bırakacağını belirterek başkanlık süresi içinde Avrupa’dan bir kupa getirmeyi istediğini sözlerine ekledi.

Diğer Fubol Haberleri