Fikret Orman: Sonucunu futbolcuların belirleyeceği bir derbi olsun
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman yarın akşam oynayacakları Galatasaray derbisini kazanmak istediklerini belirtti.
Bu haberi paylaş

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman yarın akşam oynayacakları Galatasaray derbisini kazanmak istediklerini belirterek, “Sahada sonucunu oyuncuların belirleyeceği bir maç olsun” dedi. Down Sendromlular ve Zihin Engelliler Eğitim ve Koruma Derneği (DOSTEV), tarafından Beşiktaşlı sanatçıların, Down sendromlu çocuklarla beraber oluşturduğu portrelerinin yer aldığı ve Beşiktaş Müzesi’nde açılan ‘Farklıyız&Fedakarız’ fotoğraf sergisine katılan Orman açılış sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Fikret Orman: Hakem gördüğünü çalsın

Orman basın mensuplarına yaptığı açıklamada, maçın hakemi Fırat Aydınus ile ilgili bir soruya, “Hakem ile ilgili maçtan bir gün önce yorumda bulunmayayım, yönlendirmiş gibi oluruz. Centilmenliğimize yakışmaz. Gördüğünü çalsın. Hakeme maçtan bir gün evvel yorum yapmayım, yönlendirmiş gibi oluruz. Centilmenliğimize yakışmaz. Gördüğünü çalsın. Maçı yönetmek için değil de gördüğü üzerine yönetsin. Allah, hakem şansı versin. Sonucunu sahada oyuncuların belirleyeceği bir maç olsun.” şeklinde cevap verdi.

Beşiktaş Başkanı, üst düzey maçlar oynamaya alışık olduklarını belirterek, “Beşiktaş burada çok üst düzey maçlar oynadı. Galatasaray da üst düzey bir takım. Çok önemli takımlar geldi, çoğunu yendik. Vodafone Park’ta ilk derbi galibiyetimiz olsun. Biz de böyle maçlar oynamaya alışığız, onlar da alışık. Beşiktaş taraftarı önünde güzel bir maç seyredeceğiz. Bizim arzumuz kazanmak. Galatasaraylılar da yarın bizim misafirimiz olacak. Onlar da kazanmak için geleceklerdir.” diye konuştu. Başkan Orman, totem yaparak Galatasaray maçlarını seyretmeyen Başkan Dursun Özbek’i Vodafone Park’a davet ettiğini dile getirerek, “Dursun Başkan ve yönetimini davet ettim. Yarın restorantımızda beraber yemek yiyeceğiz” diye konuştu.

Bizim daha çok puana ihtiyacımız var

Beşiktaş’ın sarı-kırmızılı rakibi ile arasındaki farkı kapatmak için puana ihtiyacı olduğunu vurgulayan Orman, “Bizim çok daha fazla puana ihtiyacımız var. Galatasaray bizden 6 puan ileride. Biz kazanmak istiyoruz. Daha ligin altından çok rüzgarlar geçer.” ifadelerini kullandı.

Bu sezon lig dengeli gidiyor

Bu sezon ligin dengeli bir şekilde devam ettiğini ve rekabetin yüksek olduğunun altını çizen Orman, şunları kaydetti: “Bu sezon lig dengeli gidiyor. Birinci ile sekizinci arasında uçurumlar yok. Bu da güzel bir şey, kötü bir şey gibi bakmamak lazım. Artık millet bıktı bir sene Beşiktaş bir sene Galatasaray olsun. Ligde rekabet olsun, Başakşehir geldi, Trabzon toparladı Rıza hocayla beraber. Bursa iyi geliyor, Kayseri öyle, Sivas, Göztepe öyle. Bundan daha iyi ne olacak. İnsanlar da futbola ilgi duysunlar, stada gelsinler. Bir tek Beşiktaş’ın stadının dolması önemli değil, bütün statlar dolsun.”

Avrupa’da kupa istiyoruz

Fikret Orman bu yıl da şampiyonluğa uzanıp Avrupa’da kupa istediklerini vurgulayarak, “İnşallah bu sene de şampiyon olalım sonra devam edelim istiyoruz. Hem ülke futbolu açısından yapılması gerekenler var hem de Beşiktaş’ın yapması gereken şeyler var. Daha istediğimiz seviyede değiliz. Avrupa’dan kupa istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Diğer Fubol Haberleri