Hocamız destan yazdı!
“Şenol Güneş, Fenerbahçe derbisinde hamleleriyle şov yaptı. Maçın asıl yıldızı Şenol Güneş’ti. Quaresma ve Medel ondan sonra geliyor”
Bu haberi paylaş
Beşiktaş'ın, 1-0 geriye düştüğü maçta F.Bahçe'yi 3-1 yenmesinin yankıları sürüyor. Taktik değişiklikleriyle maçı çeviren Şenol Güneş'e ise başta Beşiktaş camiası olmak üzere futbol dünyasından övgü yağdı. Otoriteler, usta hocanın galibiyetin mimarı olduğunu belirtirken Beşiktaş Genel Sekreteri Ahmet Ürkmezgil Şenol Güneş'le ilgili olarak şunları söyledi: "İnsanın iş hayatı boyunca üst düzey, unutulmaz, kariyerinin zirve anları olur. Hocamız maç içinde yaptığı hamleleriyle bunu gerçekleştirdi. Maçın 25. dakikasında 4-4-2'ye döndü, galip duruma geçtik, başka bir hamle geldi. Resmen şov yaptı. Şenol Güneş derbide destan yazdı. Maçın yıldızı Şenol Güneş'ti. Quaresma ve Medel ondan sonra geliyor."

Derbi ustası
Şenol Güneş öncesindeki 15 sezonda F.Bahçe ve G.Saray ile yaptığı 71 maçtan 23'ünü kazanarak yüzde 32.3 galibiyet oranı yakalayan Beşiktaş, Güneş döneminde ise 13 maçta 6 kez galip gelerek kazanma oranını yüzde 46.1'e yükseltti
Diğer Fubol Haberleri