İlhan Mansız: "Beşiktaş'ta gol sorunu kalmaz"
Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş'in yardımcılığına getirilen İlhan Mansız ile Guti Hernandez, dün siyah-beyazlı kulübün resmi instagram hesabındaki canlı yayında soruları yanıtladı.
Bu haberi paylaş
Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş'in yardımcılığına getirilen İlhan Mansız ile Guti Hernandez, dün siyah-beyazlı kulübün resmi instagram hesabındaki canlı yayında soruları yanıtladı. Futbolculuk döneminde forvet oynadığı için, takımdaki gol ayaklarına daha fazla katkı verebileceğini belirten İlhan, "Geçmişteki birikimlerimizi onlara aktararak en iyi çözümleri üretmeye, karar vermelerini çabuklaştıracak işlerde yardımcı olacağız" yorumunu yaptı.

FUTBOL ZEKASI İLERİDE
Özellikle forvetteki oyuncuların, tehlikeli noktalarda topla buluştuklarında çabuk karar vermeleri gerektiğini ifade eden İlhan şöyle devam etti: "Oyuncuyu yavaş yavaş yükseltmek lazım. Mesala genç oyuncu Cyle Larin'i çok beğeniyorum. Üstün özellikleri var. Üstüne de koymaya devam ederse, büyük futbolcu olabilir. Futbol zekası da ilerde. Biraz eksiklerini gidererek büyük futbolcu olma potansiyeli var. Bu da Beşiktaş için önemli bir avantaj olacak."

70'İNCİ DAKİKA ESPRİSİ
Beşiktaşlı taraftarların 70. dakikada maçta sıkıntı olması durumunda Guti ve İlhan Mansız'ın oyuna girebileceği yönündeki esprileri hakkında İlhan; "Taraftarları bu şekilde umutlandırıyor olmamız bizi sevindiriyor. Buraya bilgi birikimimizi vermeye geldik. Umarım ne Guti'ye ne de bana 70'ten sonra ihtiyaç duyulur. Yuvama geri döndüm, bana verilen bu şansı en iyi şekilde değerlendirmek istiyorum. Heyecan üst seviyede. Öğrenmeye aç bir kişiliğim var" ifadelerini kullandı.

KUPA YİNE BİZİM OLACAK
İspanyol teknik adam Guti Hernandez de, taraftarlara seslenerek "Bizim olan kupayı bu sene yeniden kazanacağız" dedi. Bu sezonun zor geçeceğini ifade eden Guti, "Hocamız ve yönetimiz bana güvendi, buraya getirdiler. Avrupa Ligi elemelerinin yakın zamanda olması dezavantaj ama bunu başarabilecek gücümüz var. 2 sene üst üste gelen şampiyonluk var. Geçen sene kaybedilen şampiyonluk var. Bizim olan kupayı bu sene yeniden kazanacağız" diye konuştu.

ÇORBADA TUZUMUZ OLUR
Guti sözlerini şöyle tamamladı: "Real Madrid'de rahattım. Buradan teklif gelince A Takım düzeyince çalışmak cazip geldi. Teknik direktörlük hayatıma yeni başladım. Şenol hocanın yanında olmak ve ondan bir şeyler öğrenmek büyük avantaj. İlhan ile ikimizin çorbada tuzu olacağına inanıyorum. Futbolcu olarak Vodafone Park'ta oynamak isterdim. Taraftarla aramızda özel bir sevgi bağı var. Umarım skorlar iyi olur ve aramızdaki diyalog aynen devam eder."
Diğer Fubol Haberleri