Pepe'den Türk futbolculara övgü!
Beşiktaş’ın yıldız futbolcusu Pepe, Samuel Eto’o ve Arouna Kone’yle birlikte Uluslararası Pro-Lisans Antrenör Gelişim Semineri’nde konuştu. Üç futbolcu da özellikle Türk futbolcuların daha çok çalışması ve sorumluluk alması konusunda görüş birliğine vardı.
Bu haberi paylaş
Uluslararası Pro-Lisans Antrenör Gelişim Semineri'nde Beşiktaş'ın yıldızı Pepe, Sivasspor'un yıldız ismi Arouna Kone ve Antalyaspor'un yıldızı Samuel Eto'o konuşmacı olarak katıldı ve soruları yanıtladı. Teknik direktörlerle oyuncuların arasında iletişimi çok önemli olduğunu söyleyen üç futbolcu da özellikle Türk oyuncuların daha çok çalışıp sorumluluk alması gerektiğini söyledi. Beşiktaş'ın yıldızı Pepe 25 kişilik bir oyuncu grubunda iletişimi sağlamanın çok kolay olmadığını belirterek, "Bilgi şu anda çok çabuk yayılan bir şey herkes her şeyden anında haberdar olabiliyor. Teknik Direktör için çok önemli bir durum iletişim. Hiyerarşi çok önemli. Ben de bunun eğitimini aldım Oyuncular var, hoca var, yöneticiler var ve başkan var. Kimin nereye gitmesini gerektiğini bilmesi lazım. Genç bir oyuncu sorununu yukarıya bildirmek istiyorsa bunu kaptanlar vasıtasıyla yapmalı. Kaptanlar da takımdaki herkesin her şeyini bilmesi lazım" dedi.

PEPE: "TÜRK FUTBOLCULAR ÇOK YETENEKLİ"
Türkiye'de çok yetenekli oyuncuların olduğunu söyleyen Pepe, "Türk futbolcular çok yetenekli ama bir adım daha atma konusunda zorluk yaşıyorlar. Bence adım atmak yerine ellerindekileri değerlendirip, günlük çalışmalara sıkı sıkıya sarılmaları lazım. Türkiye'de çok yetenekli oyuncular var. Cenk'in önüne böyle bir imkan geldi ve 2, 3 haftalık dalgalanma dönemi yaşadı. Ben de kendimden örnekler vererek anlattım. Dalgalanmanın ardından toparlanma dönemine girdi. Kendilerini öne atacakları adımda ne kadar zorlandığını beraber yaşadık ama sonunda iyi oldu onun için. Cenk'le konuştuk. Haberler çıktığında ben de gördüm. Maçlardan önce kampa gittiğimizde birkaç kez konuşma imkanımız oldu. Ben sadece kendisine bunları düşünme, bugünün tadını çıkar, zaten bir şey olacaksa olacaktır dedi. Ben de Real Madrid'e transfer olurken, Hierro'yla konuştum ve kendisi bana, 'Hiçbir şeyi düşünme ve bugünü değerlendir' dedi. 10 senede büyük başarılar kazandım Real Madrid'de. Ben de Cenk'e aynı şeyleri söyledim" açıklamasında bulundu."HER OYUNCUNUN BİREYSEL HEDEFLERİ OLMALI"
Her futbolcunun bireysel hedeflerinin olması gerektiğini söyleyen Portekizli futbolcu, "Türkiye'ye geldim, burada futbol oynuyorum ve takımın hedefine çok inanıyorum. Takım hedefi gerçekleştiğinde bütün oyuncular kazanmış olacaktır. Türkiye'de oynanan futbol diliyle alakalı konuşmak gerekirse, kısa süredir buradayım ama galiba biraz sabırsızlık var. Bu oyunculara da yansıyor. 70. dakikaya baktığınızda oyuncular beyinleriyle değil, kalpleriyle oynuyor. Bu da bazen pozitif bazen negatif yansıyor" dedi. İleride teknik direktörlük yapıp yapmayacağıyla ilgili konuşan Pepe "Henüz önümde birkaç senem daha var, henüz düşünmüyorum. Tabii ki bir futbolcunun teknik direktör olması sağlıklı bir geçiş olur. Ancak hala bireysel ve takım olarak hedeflerimiz var, bunlara odaklanmış durumdayım" diye konuştu.
Diğer Fubol Haberleri