Şafak Mahmutyazıcıoğlu: İlk yarıyı lider bitireceğiz
Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Süper Lig’de kalan haftalarda en iyi sonucu alarak ilk yarıyı lider bitirmek istediklerini...
Bu haberi paylaş

Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Süper Lig’de kalan haftalarda en iyi sonucu alarak ilk yarıyı lider bitirmek istediklerini söyledi. Siyah-beyazlılarda Şampiyonlar Ligi’nde gruptan çıkılmasının ardından gözler Süper Lig’e çevrildi.

Hedef ilk yarıyı lider bitirmek

Devler Ligi’nde grup maçlarının bitmesine bir hafta kala bir üst tura çıktıkları için mutlu olduklarını ifade eden Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Mahmutyazıcoğlu, “Sezon başından beri oldukça yoğun bir maç trafiği içindeyiz. Üç günü bir maç oynadık. Bazı maçlarda takım doğru dürüst dinlenmeden bir sonraki maça çıkmak zorunda kaldı. Şampiyonlar Ligi’nde ilk hedefimizi gerçekleştirdik. Artık gruptan çıktık. 6 Aralık’taki Leipzig maçına rahat gideceğiz. Futbolcularımızda artık tüm konsantrasyonlarını lige verecekler” dedi.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu’ndan iddialı sözler

Takım olarak artık lige döndüklerini kaydeden Mahmutyazıcıoğlu, “Avrupa hedefini gerçekleştirdik. Hedefimiz ligde de iyi yere gelmek. Şampiyonlar Ligi’nde takımlar futbol oynamaya çalıştığı için bizde iyi futbol oynadık. Ortaya seyir zevki yüksek maçlar çıktı. Ama bizim ligde maalesef takımlar hep katı savunma anlayışından vazgeçmedi. Böyle olunca birçok maçta istediğimiz sonucu alamadık. Rakiplerin hepsi Beşiktaş’ı sahada kilitleriz düşüncesi ile çıktı. Ama biz takımımıza inanıyoruz. Süper Lig’de üç puanlı sistemde kimse bizi yarış dışında falan hesapları yapmasın. Bu yarışın içinde en büyük adaylardan birisi biziz. İlk yarıyı lider bitirmek istiyoruz. Buna da gücümüz var” dedi.

Diğer Fubol Haberleri